Šipek kot nova terapija pri bolečih sklepih

Šipek kot nova terapija pri bolečih sklepih

Boleči sklepi so najpogosteje posledica obrabe sklepnega tkiva. Strokovno se obrabi sklepov reče osteoartroza. Po 50. letu ima to bolezen že okoli polovica populacije, z leti pa ta delež strmo narašča.
 
Šipek, ki ga poznamo predvsem kot rastlino za lajšanje prehlada (vsebuje namreč veliko vitamina C), se je izkazal kot izjemno blagodejen za sklepe. Klinične študije namreč potrjujejo, da ima šipek poleg že dalj časa znanih pozitivnih lastnosti delovanja na imunski sistem tudi zmožnost lajšanja bolečin v sklepih in pozitivni vpliv na gibljivost le teh.

 

 


Slika: ekstrakt šipka blagodejno vpliva na sklepe


Danski znanstveniki s kolegi iz Nemčije in ZDA so proučili skandinavski šipek in ugotovili, da šipek (posušen celoten plod) deluje protivnetno in vpliva na obnovo sklepa. Vse to pa seveda botruje močnemu protibolečinskemu učinku. Protivnetno delovanje je posledica inhibicije migracije granulocitov na mesto vnetja in tako šipkov prah »tiša« vnetje že v prvi fazi protivnetne kaskade. Deluje takorekoč v sami srčiki vnetja. Vpliv na obnovo sklepa pa izhaja iz dejstva, da inhibira proteaze, ki razgrajujejo hrustanec in hkrati vpliva na nastanek proteoglikanov, ki so glavni gradniki hrustanca.

Izsledki kliničnih študij s šipkovim prahom so sledeči:
šipkov prah pri 80% uporabnikov učinkovito lajša bolečine v sklepih,
znižuje porabo nesteroidnih anaigetikov,
je varen,
lahko se ga kombinira z vsemi zdravili in
je primeren za vse (tudi za multimorbidne paciente).

 

 

 

 

 

 

Priporočeni izdelki:
Litozin prehransko dopolnilo za sklepe s šipkom, 120 kapsul
Izdelano s posebnim postopkom gojenega šipka...
Liberin, 90 kapsul
Podpira zdravje sklepov ter povečuje njihovo gibljivost in mobilnost...
Povezani članki:

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Zadnje novice

Aktualno Najbolj brano Najbolj komentirano

Tek dojemajmo kot krepilno vajo, vmesna hoja je zelo dobrodošel počitek. Prve tri mesece navajanja na tek ne tecite več kot dvakrat na teden.

Diagnoza rak je nedvomno ena najhujših, s katero se mora spoprijeti vedno več ljudi, tudi v Sloveniji. Čeprav posledica odkritja raka že dolgo ne pomeni več zagotovo smrti, pa podatki Eurostata, da je v letu 2015 v Evropski uniji zaradi raka največ ljudi umrlo prav v Sloveniji, niso spodbudni. Kaj lahko naredimo, da se raku izognemo?

Menopavza je normalen, neizogiben proces staranja in ne bolezen. Ponavadi se zgodi nekje med 45. in 55. letom. Kljub temu, se o menopavzi zelo malo govori in ostaja tabu tema. Ženske se je skoraj bojimo, saj označuje konec mladosti in plodnega obdobja. Pa je res tako?

Ste se vse poletje skrivali v dolgih hlačah in širokih majicah, ker vam kljub trudu ni uspelo shujšati niti kilograma? Potem po vsej verjetnosti potrebujete hitri tečaj uspešnega hujšanja. Spoznajte pet razlogov, zaradi katerih so vaše diete neuspešne, in do pomladi dosezite cilj, ki se vam je še pred minuto morda zdel nedosegljiv. Čas je, da se poslovite od odvečnih kilogramov.

Človeško telo je, razen na ustnicah, dlaneh in podplatih ter na določenih sramnih predelih, prekrito z dlakami. Poraščenost z močnimi dlakami (terminalnimi) je na nekaterih predelih telesa (obrvi, trepalnice, lasišče, pazduhe, genitalije) po puberteti enaka obema spoloma in vsem prebivalcem naše Zemlje.

V življenju moteče tvorbe na koži opazi skoraj vsakdo. Pred odstranitvijo je ključen natančen pregled kožnih sprememb pri dermatologu, ki bo z dermatoskopom postavil diagnozo in šele nato pacientu predstavil primerne možnosti odstranitve. Med slednjimi je prav radiofrekvenčna (RF) ablacija tista, ki jo zelo pogosto uporabljamo, saj daje zelo dobre rezultate.

Novosti

Prijava na e-novice

Bodite obveščeni o novostih in prejemajte obvestila...
Seznanjen sem z Izjavo o varstvu osebnih podatkov.

Napovedujemo