Gurmar, za sladko življenje brez škodljivosti sladkorja!

Gurmar, za sladko življenje brez škodljivosti sladkorja!

 

 

Prekomerno uživanje sladkorja je eden glavnih dejavnikov za razvoj številnih najbolj perečih bolezni našega časa, med drugim tudi sladkorne bolezni tipa 2. Mati narava nam ponuja rešitev, kako se upreti sladkemu morilcu.Se tudi vi ne morete upreti slaščicam, čeprav veste, da škodujejo vašemu zdravju? Bi radi to spremenili, ob tem pa še zmanjšali škodljive učinke sladkorja, ki ga zaužijete z drugo hrano? Rešitev izvira iz tropskih gozdov južne in osrednje Indije. V tistih krajih se žvečenje listov gurmarja (Gymnema sylvestre) že več kot dva tisoč let uporablja za lajšanje težav, povezanih s sladkorno boleznijo, zgovorno pa je tudi ime te divje ovijalke. Gurmar namreč v hindujščini pomeni »uničevalec sladkorja«.

Sladki morilec na pohodu Priznana ameriška nutricionistka dr. Nancy Appleton je v svoji knjigi Samomor s sladkorjem naštela kar 146 negativnih učinkov uživanja sladkorja. Najbolj splošni so nabiranje odvečnih kilogramov, slab spanec, glavobol, stres, težavna koža, motnje koncentracije in nihanje razpoloženja, prekomerno uživanje sladkorja pa povečuje tudi tveganje za nastanek srčno-žilnih bolezni, povišanega krvnega tlaka, nekaterih oblik raka in sladkorne bolezni tipa 2 Ta bolezen je danes na četrtem mestu med vzroki umrljivosti v razvitih državah, strokovnjaki pa ocenjujejo, da bo leta 2030 sladkorno bolezen imelo 8,9 % prebivalcev Slovenije. Večina med nami vsak dan zaužije preveč sladkorja, ne da bi se tega sploh zavedala. Po smernicah Svetovne zdravstvene organizacije je priporočena količina vnosa sladkorja za zdravega odraslega moškega 8 žličk, za žensko pa 7 žličk na dan. Toliko ga vsebuje že ena mala pločevinka gazirane pijače, sladkor pa se skriva še marsikje drugje: v sadju, zelenjavi in skoraj vsej predelani hrani, tudi v kruhu. Slaščic, ki nas od malih nog spremljajo na vsakem koraku, še sploh nismo omenili.

 

 

 

 

Skrivnost delovanja gurmarja je gimnemična kislina

Glavna učinkovina gurmarja je gimnemična kislina. Ta ima podobno molekularno sestavo kot glukoza, na naš organizem pa učinkuje dvojno. Prvič: gimnemična kislina upočasnjuje izločanje sladkorja v kri ter v trebušni slinavki spodbuja rast celic, ki tvorijo inzulin. Tako gurmar uravnava raven krvnega sladkorja v organizmu, kar še posebej koristi ljudem, ki trpijo za kronično hiperglikemijo. Drugič: gimnemična kislina vpliva na naše receptorje za sladek okus, tako da zavira njegovo zaznavanje. Hrana z veliko vsebnostjo sladkorjev ima nekaj časa po zaužitju gurmarja nekoliko nenavaden okus – gurmar tako zmanjšuje hrepenenje po sladkem. Pozitivni učinki gurmarja se ne končajo pri sladkorju. Po nekaterih raziskavah naj bi spodbujal delovanje metabolizma in pripomogel k izgubi odvečnih kilogramov, zmanjševal naj bi tudi raven holesterola, znanstveniki z univerze v Kansasu pa so odkrili revolucionaren učinek pri zdravljenju bolezni, ki jih povzročajo glive, kot je kandida. Ugotovili so, da gimnemična kislina zavira pretvorbo neškodljivih gliv kvasovk v zdravju škodljivo obliko.

 

 

 

 

Rešilna bilka za bolnike s sladkorno boleznijo

Sladkorju ne pravimo zaman tihi morilec. Posledice prekomernega uživanja sladkorja se velikokrat pokažejo šele takrat, ko je že prepozno, zato je najboljša preventiva. Gurmar vam bo pri tem pomagal, koristil pa bo tudi tistim, ki posledice že občutijo.

 

 

 

 

Najpomembnejši učinki uživanja Gurmarja

• Zavira zaznavanje sladkega okusa,
• pomaga uravnavati raven sladkorja v krvi,
• spodbuja delovanje trebušne slinavke in nastajanje inzulina,
• zmanjšuje hrepenenje po sladkem,
• vzdržuje uravnoteženo raven apetita.
 

 

 

Priporočeni izdelki:
Gurmar, 100 g
Se tudi vi ne morete upreti sladkarijam, čeprav veste, da škodujejo vašemu zdravju?...
Mačji krempelj v prahu, 100 g
Mačji krempelj v prahu brez dodatkov...
Povezani članki:

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Zadnje novice

Aktualno Najbolj brano Najbolj komentirano

Tek dojemajmo kot krepilno vajo, vmesna hoja je zelo dobrodošel počitek. Prve tri mesece navajanja na tek ne tecite več kot dvakrat na teden.

Diagnoza rak je nedvomno ena najhujših, s katero se mora spoprijeti vedno več ljudi, tudi v Sloveniji. Čeprav posledica odkritja raka že dolgo ne pomeni več zagotovo smrti, pa podatki Eurostata, da je v letu 2015 v Evropski uniji zaradi raka največ ljudi umrlo prav v Sloveniji, niso spodbudni. Kaj lahko naredimo, da se raku izognemo?

Menopavza je normalen, neizogiben proces staranja in ne bolezen. Ponavadi se zgodi nekje med 45. in 55. letom. Kljub temu, se o menopavzi zelo malo govori in ostaja tabu tema. Ženske se je skoraj bojimo, saj označuje konec mladosti in plodnega obdobja. Pa je res tako?

Ste se vse poletje skrivali v dolgih hlačah in širokih majicah, ker vam kljub trudu ni uspelo shujšati niti kilograma? Potem po vsej verjetnosti potrebujete hitri tečaj uspešnega hujšanja. Spoznajte pet razlogov, zaradi katerih so vaše diete neuspešne, in do pomladi dosezite cilj, ki se vam je še pred minuto morda zdel nedosegljiv. Čas je, da se poslovite od odvečnih kilogramov.

Človeško telo je, razen na ustnicah, dlaneh in podplatih ter na določenih sramnih predelih, prekrito z dlakami. Poraščenost z močnimi dlakami (terminalnimi) je na nekaterih predelih telesa (obrvi, trepalnice, lasišče, pazduhe, genitalije) po puberteti enaka obema spoloma in vsem prebivalcem naše Zemlje.

V življenju moteče tvorbe na koži opazi skoraj vsakdo. Pred odstranitvijo je ključen natančen pregled kožnih sprememb pri dermatologu, ki bo z dermatoskopom postavil diagnozo in šele nato pacientu predstavil primerne možnosti odstranitve. Med slednjimi je prav radiofrekvenčna (RF) ablacija tista, ki jo zelo pogosto uporabljamo, saj daje zelo dobre rezultate.

Novosti

Prijava na e-novice

Bodite obveščeni o novostih in prejemajte obvestila...
Seznanjen sem z Izjavo o varstvu osebnih podatkov.

Napovedujemo