Imunski sistem in izdelki Imunofit

Imunski sistem in izdelki Imunofit

Imunski sistem varuje telo pred infekcijami, ki jih povzročajo tujki (npr. bakterije, virusi, glive, ... ), ki uspejo vdreti v telo.

V grobem ga lahko razdelimo na prirojen ter pridobljen imunski sistem. Za slednjega je značilen specifičen odziv z imunskim spominom, do katerega pride šele po določenem časovnem obdobju. Nasprotno je za prirojeni imunski sistem značilen nespecifičen odziv (brez imunskega spomina), do katerega pride takoj in v največji meri. Beta-(1,3)-(1,6)-O-glukani iz kvasovk podpirajo delovanje prav tega prirojenega imunskega sistema, saj z vezavo na makrofage v črevesju preko okrepljene fagocitoze aktivirajo naš naravni obrambni sistem proti tujkom.
 

 

zaščita pred virusi

 

 

Prenos iz črevesja v krvni obtok preko Peyerjevih plošč


Peyerjeve plošče so del končnega odseka tankega črevesja, ki je ključnega pomena za imunski sistem. Raziskovalci so z označevanjem molekul ugotovili, da preko celic v tem delu črevesja beta-(1,3)-(1,6)-O-glukani vežejo na makrofage, ki jih nato prenesejo v druge za imunski odziv pomembne dele telesa?

 

 

 

Prenos beta-glukana z makrofagi in njihov razkroj na fragmente


Makrofagi z beta-glukani migrirajo do različnih tkiv imunskega sistema, npr. vranice, limfnih vozličkov in kostnega mozga. Beta-glukani na ta mesta pridejo v treh dneh. Četrti dan je bil že opažen razkroj beta-glukanov na fragmente, peti dan pa so bili takšni fragmenti že vezani na receptorje nevrofileov in drugih granulocitov v kostnem rnozgu. Ta vezna mesta so ključna za uravnavanje fagocitoze celic kvasovk z makrofagi.

 

 

 

 

Imunski odziv


Vezava fragmentov beta-(1,3)-(1,6)-O-glukana na receptorje celic prirojenega imunskega sistema sproži takojšen imunski odziv, ki se lahko odraža na več načinov, npr. z (1) okrepljeno fagocitozo in (2) oksidativnim napadom, t.i. citotoksičnem delovanju makrofagov.

V procesu fagocitoze makrofagi ali drugi fagociti vsrkajo in razgradijo tuje delce, ki so vdrli v telo. Za neutrofilce, na katere so vezani fragmenti beta-(1,3)-(1,6)-O- glukana, se je pokazalo, da hitreje migrirajo na mesto infekcije.

Oksidativni napad s citotoksičnim delovanjem makrofagov je sekundarni mehanizem boja prirojenega imunskega sistema proti tujkom. V okviru tega makrofagi in nevtrofilci povečajo porabo kisika in začnejo generirati citotoksične kisikove metabolite, s katerimi napadejo tujke. Pokazano je bilo, da vezava fragmentiov beta-(1,3)-(1,6)-O- glukana na ustrezne receptorje imunskega sistema krepi možnost takšnega napada na nekatere tujke. Ker pri oksidativnem napadu pride do sproščanja zelo reaktivnih radikalov, je pomembno, da ima telo dobro delujočo obrambo, ki zdrava tkiva brani pred poškodbami. Pomembno vlogo pri tem procesu imata ostali dve učinkoviti lrnunofit izdelkov - koencim Q10 ter vitamin C. Za slednjega so sicer, poleg pomembne vloge pri varovanju pomembnih molekul v telesu pred oksidativno škodo, dobro znane tudi številne druge biološke funkcije v telesu.

 

 

 

 

 

 

Priporočeni izdelki:
Imunoglukan kapsule, 30 kapsul
Podpira naravno obrambo organizma...
Imunofit Junior sirup, 140 mL
Imunofit Junior sirup z beta glukanom in vitaminom C...
Povezani članki:

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Zadnje novice

Aktualno Najbolj brano Najbolj komentirano

Tek dojemajmo kot krepilno vajo, vmesna hoja je zelo dobrodošel počitek. Prve tri mesece navajanja na tek ne tecite več kot dvakrat na teden.

Diagnoza rak je nedvomno ena najhujših, s katero se mora spoprijeti vedno več ljudi, tudi v Sloveniji. Čeprav posledica odkritja raka že dolgo ne pomeni več zagotovo smrti, pa podatki Eurostata, da je v letu 2015 v Evropski uniji zaradi raka največ ljudi umrlo prav v Sloveniji, niso spodbudni. Kaj lahko naredimo, da se raku izognemo?

Menopavza je normalen, neizogiben proces staranja in ne bolezen. Ponavadi se zgodi nekje med 45. in 55. letom. Kljub temu, se o menopavzi zelo malo govori in ostaja tabu tema. Ženske se je skoraj bojimo, saj označuje konec mladosti in plodnega obdobja. Pa je res tako?

Ste se vse poletje skrivali v dolgih hlačah in širokih majicah, ker vam kljub trudu ni uspelo shujšati niti kilograma? Potem po vsej verjetnosti potrebujete hitri tečaj uspešnega hujšanja. Spoznajte pet razlogov, zaradi katerih so vaše diete neuspešne, in do pomladi dosezite cilj, ki se vam je še pred minuto morda zdel nedosegljiv. Čas je, da se poslovite od odvečnih kilogramov.

Človeško telo je, razen na ustnicah, dlaneh in podplatih ter na določenih sramnih predelih, prekrito z dlakami. Poraščenost z močnimi dlakami (terminalnimi) je na nekaterih predelih telesa (obrvi, trepalnice, lasišče, pazduhe, genitalije) po puberteti enaka obema spoloma in vsem prebivalcem naše Zemlje.

V življenju moteče tvorbe na koži opazi skoraj vsakdo. Pred odstranitvijo je ključen natančen pregled kožnih sprememb pri dermatologu, ki bo z dermatoskopom postavil diagnozo in šele nato pacientu predstavil primerne možnosti odstranitve. Med slednjimi je prav radiofrekvenčna (RF) ablacija tista, ki jo zelo pogosto uporabljamo, saj daje zelo dobre rezultate.

Novosti

Prijava na e-novice

Bodite obveščeni o novostih in prejemajte obvestila...
Seznanjen sem z Izjavo o varstvu osebnih podatkov.

Napovedujemo