Nežna masaža otroka - medsebojno spoznavanje

Nežna masaža otroka - medsebojno spoznavanje

Masaža je dober način, da se vi in vaš dojenček spoznate in skupaj kakovostno preživite čas. Fizični kontakt je za dojenčke dober, ker sprošča njihove mišice in izboljšuje površinsko cirkulacijo. Z drugimi besedami, masaža daje dojenčku vso ljubezen in nežnost, ki ju potrebuje. Preberite vse, kar morate vedeti, da boste lahko maksimalno izkoristili to izkušnjo povezovanja.

 


Izberite pravi prostor!


Za masažo svojega dojenčke vedno izberite tiho in mirno sobo. Primerna temperatura sobe je približno 26° C. Vaš dojenček bo gol, zato je potrebno toplo okolje. Bodite pozorni na prepih!

 

 

 


Slika: dotik je kakor spoznavanje otroka z mamico/očetom!

 

 

 

Preden začnete ...


Za masažo hrbta dojenčka nežno obrnite na trebuh. Začnite s počasnimi gibi, da vzpostavite stik in svojemu dojenčku z nežnim božanjem sporočite, da se je začela masaža. Presenečeni boste, ko bo prepoznal ta znak. Kremo v velikosti oreha nanesite na dlani in podrgnite, da kremo ogrejete. Masažo začnite tako, da dlani položite na hrbet in jih premikate diagonalno.

Začnite na levi rami in se postopno spuščajte do spodnjega dela hrbta in ritke. Postopek ponovite tudi od desne rame. Ne prekinjajte stika z dojenčkom.

 

 

 

Sedaj pa male nogice


Levo roko postavite na dojenčkovo ritko, da držite telo. Začnite na zgornjem delu leve noge in premikajte roko proti gležnju in ob tem izvajate krožne gibe ali gibe mešanja, tako da nežno vlečete kožo.

Ko pridete z roko do kolena, jo nežno obrnite in masirajte s krožnimi gibi, usmerjenimi navznoter.

 

 

 

 

Ponovite na desni nogi


Masirajte, kolikor dolgo želite in opazujte dojenčkove reakcije.

 

 

 

 

Srečna stopala in dlani


Ne pozabite na dojenčkova stopala in dlani ... Dojenčka obrnite na hrbet. Dlani in stopala imajo nekaj refleksnih točk Masirajte z dvema prstoma: s palcem in kazalcem, tako da izvajate gibe naprej - nazaj; s palcem rahlo pritiskajte.

 

 

 

 

Odprtih rok


Uporabite enako tehniko kot za noge: počasni krožni gibi od rame preko roke, potem pa se izvajajo krožni gibi navzgor.

Z nežnim pritiskom sprostite mišice. To delajte, kolikor je mogoče pocasi ln nežno ... Nekateri zagotavljajo, da ti hipnotični gibi otroka uspavajo.

 

 

 

 

 

 

 

Prsi in trebuh


Uporabite enako tehniko kot za hrbet: na prsih izvajajte počasne diagonalne gibe. Glede na to, da dojenčkove trebušne mišice še niso razvite, nežno pritiskajte z vrhovi prstov, s tem da premikate roke v smeri urinega kazalca.

 

 


Zaključite na obrazu


Vedno začnite na središčni točki na sredini čela. S palci nežno raztegnite čelo in se, zvlečenjem navzven, premaknite na sence in jih masirajte z nežnimi majhnimi krožnimi gibi. Zaključite z masažo brade in vratu ... in opazujte, kako se vam dojenčkove oči zahvaljujejo.

 

 

 

 

 

Priporočeni izdelki:
Mustela masažno olje, 110 mL
Masažno olje za masažo za posebne trenutke zbliževanja z vašim otrokom...
Green People masažno olje za dojenčke brez dodanih dišav, 100 mL
Green People masažno olje je učinkovita mešanica olj za masažo dojenčka.
Povezani članki:

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

Zadnje novice

Aktualno Najbolj brano Najbolj komentirano

Tek dojemajmo kot krepilno vajo, vmesna hoja je zelo dobrodošel počitek. Prve tri mesece navajanja na tek ne tecite več kot dvakrat na teden.

Diagnoza rak je nedvomno ena najhujših, s katero se mora spoprijeti vedno več ljudi, tudi v Sloveniji. Čeprav posledica odkritja raka že dolgo ne pomeni več zagotovo smrti, pa podatki Eurostata, da je v letu 2015 v Evropski uniji zaradi raka največ ljudi umrlo prav v Sloveniji, niso spodbudni. Kaj lahko naredimo, da se raku izognemo?

Menopavza je normalen, neizogiben proces staranja in ne bolezen. Ponavadi se zgodi nekje med 45. in 55. letom. Kljub temu, se o menopavzi zelo malo govori in ostaja tabu tema. Ženske se je skoraj bojimo, saj označuje konec mladosti in plodnega obdobja. Pa je res tako?

Ste se vse poletje skrivali v dolgih hlačah in širokih majicah, ker vam kljub trudu ni uspelo shujšati niti kilograma? Potem po vsej verjetnosti potrebujete hitri tečaj uspešnega hujšanja. Spoznajte pet razlogov, zaradi katerih so vaše diete neuspešne, in do pomladi dosezite cilj, ki se vam je še pred minuto morda zdel nedosegljiv. Čas je, da se poslovite od odvečnih kilogramov.

Človeško telo je, razen na ustnicah, dlaneh in podplatih ter na določenih sramnih predelih, prekrito z dlakami. Poraščenost z močnimi dlakami (terminalnimi) je na nekaterih predelih telesa (obrvi, trepalnice, lasišče, pazduhe, genitalije) po puberteti enaka obema spoloma in vsem prebivalcem naše Zemlje.

V življenju moteče tvorbe na koži opazi skoraj vsakdo. Pred odstranitvijo je ključen natančen pregled kožnih sprememb pri dermatologu, ki bo z dermatoskopom postavil diagnozo in šele nato pacientu predstavil primerne možnosti odstranitve. Med slednjimi je prav radiofrekvenčna (RF) ablacija tista, ki jo zelo pogosto uporabljamo, saj daje zelo dobre rezultate.

Novosti

Prijava na e-novice

Bodite obveščeni o novostih in prejemajte obvestila...
Seznanjen sem z Izjavo o varstvu osebnih podatkov.

Napovedujemo